A 2021-es előválasztás jelöltjei és győztesei.

Momentum frakció

Az előválasztáson győztes jelöltek
NévVálasztókerületSzékhely
1. Bodrozsán Alexandra 20. Bács-Kiskun 2. Kecskemét
2. Buzinkay György 74. Pest 3. Szentendre
3. Elekes István 105. Zala 2. Keszthely
4. Gyenes Szilárd 71. Nógrád 2. Balassagyarmat
5. Hadházy Ákos 8. Budapest 8. XIV. kerület
6. Hajnal Miklós 3. Budapest 3. XII. kerület
7. Kiss László 24. Bács-Kiskun 6. Baja
8. Kiss László 58. Hajdú-Bihar 5. Hajdúszoboszló
9. Mándi László 55. Hajdú-Bihar 2. Debrecen
10. Mihálik Edvin 41. Csongrád-Csanád 2. Szeged
11. Orosz Anna 2. Budapest 2. XI. kerület
12. Szabó Szabolcs 17. Budapest 17. XXI-XXIII. kerület
13. Szántai László 57. Hajdú-Bihar 4. Berettyóújfalu
14. Szél Bernadett 73. Pest 2. Budakeszi
15. Tóth Endre 18. Budapest 18. XXII. kerület

A(z) Momentum saját jelöltjei

A befogadó frakció (Momentum) azonos az indító párttal.

JelöltIndító
párt
Választókerület400
aláírás
Támogatók
1. Andrejka Zombor Momentum 82. Pest 11. Dabas * Momentum, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP
2. Balázs Endre Momentum 53. Győr-Moson-Sopron 5. Mosonmagyaróvár * Momentum
3. Bányai-Németh Gábor Momentum 98. Vas 2. Sárvár * Momentum
4. Bereczki Dávid Momentum 84. Somogy 1. Kaposvár * Momentum
5. Berger Zsolt Momentum 37. Borsod-Abaúj-Zemplén 5. Sátoraljaújhely * Momentum, MSZP, Párbeszéd, Patakért Egyesület
6. Bodrozsán Alexandra Momentum 20. Bács-Kiskun 2. Kecskemét DK, Momentum, Liberálisok, MMM, Új Kezdet
7. Borsik Viktor Momentum 42. Csongrád-Csanád 3. Szentes * Momentum, MSZP, Párbeszéd
8. Buzinkay György Momentum 74. Pest 3. Szentendre Momentum, MSZP, Párbeszéd, Új Kezdet
9. dr. Csipkés József Momentum 88. Szabolcs-Szatmár-Bereg 1. Nyíregyháza * Momentum, Új Kezdet
10. Csordás Anett Momentum 6. Budapest 6. VIII-IX. kerület * Momentum, ÚVNP, C8-Civilek a Józsefvárosért, MMM
11. Elekes István Momentum 105. Zala 2. Keszthely Jobbik, LMP, Momentum
12. Farag Alexandra Momentum 78. Pest 7. Vecsés * Momentum, MSZP, Párbeszéd
13. Frey Benjámin Momentum 27. Baranya 3. Mohács * DK, Momentum, Liberálisok
14. Gelencsér Ferenc Momentum 1. Budapest 1. I-V-VIII-IX. kerület * Momentum, MMM
15. Hadházy Ákos Momentum 8. Budapest 8. XIV. kerület Momentum, Civil Zugló Egyesület, MMM
16. Hajnal Miklós Momentum 3. Budapest 3. XII. kerület Jobbik, Momentum, MSZP, Párbeszéd, Új Kezdet
17. Hollai Gábor Momentum 13. Budapest 13. XVI. kerület * Momentum
18. Hornyák Evelin Momentum 36. Borsod-Abaúj-Zemplén 4. Kazincbarcika * Momentum, MSZP, Párbeszéd
19. Horváth Ferenc Momentum 70. Nógrád 1. Salgótarján * LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM, Új Kezdet
20. dr. Jádi István Momentum 103. Veszprém 4. Pápa * Momentum
21. Jánosi Zoltán Momentum 60. Heves 1. Eger * Momentum, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP
22. József András Momentum 46. Fejér 3. Bicske * Momentum
23. dr. Kármán Irén Momentum 63. Jász-Nagykun-Szolnok 1. Szolnok * Momentum, MSZP, Párbeszéd
24. Kiss László Momentum 58. Hajdú-Bihar 5. Hajdúszoboszló Jobbik, LMP, Momentum, MMM, Új kezdet
25. Kiss László Momentum 24. Bács-Kiskun 6. Baja Momentum, MSZP, Párbeszéd
26. Kosztin Mihály Momentum 56. Hajdú-Bihar 3. Debrecen * Momentum, MMM
27. Kovács Janka Momentum 47. Fejér 4. Dunaújváros * Momentum
28. Kozma Dániel Momentum 65. Jász-Nagykun-Szolnok 3. Karcag * Momentum
29. Lőcsei Lajos Momentum 62. Heves 3. Hatvan * Momentum, MMM
30. Mándi László Momentum 55. Hajdú-Bihar 2. Debrecen Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
31. Mihálik Edvin Momentum 41. Csongrád-Csanád 2. Szeged Momentum, MSZP, Párbeszéd
32. Mikóné Hirth Beáta Momentum 31. Békés 3. Gyula * Jobbik, Momentum, MMM
33. Naszádos Zsófia Momentum 7. Budapest 7. XIII. kerület * Momentum
34. Nemes Balázs Momentum 25. Baranya 1. Pécs * DK, Momentum, ÚVNP, Liberálisok
35. Ollero Marco Momentum 72. Pest 1. Érd * Momentum, MSZP, Párbeszéd
36. Orbán Krisztián Momentum 51. Győr-Moson-Sopron 3. Csorna * Momentum
37. Orosz Anna Momentum 2. Budapest 2. XI. kerület Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
38. Palocsai Béla Momentum 12. Budapest 12. XV. kerület * Momentum, MARÉG, MMM, Új kezdet
39. Papp Dénes Momentum 23. Bács-Kiskun 5. Kiskunhalas * Momentum, MSZP, Párbeszéd
40. Paróczai Anikó Momentum 9. Budapest 9. X-XIX. kerület * Momentum, ÚVNP
41. Plesz Dóra Momentum 104. Zala 1. Zalaegerszeg * Momentum, MSZP, Párbeszéd
42. Pleva Dániel Momentum 99. Vas 3. Körmend * DK, Momentum
43. Pradlik Milán Momentum 93. Szabolcs-Szatmár-Bereg 6. Nyírbátor * Momentum
44. Rehó Tibor Momentum 49. Győr-Moson-Sopron 1. Győr * LMP, Momentum
45. Szabó Bence Momentum 54. Hajdú-Bihar 1. Debrecen * LMP, Momentum
46. Szabó Szabolcs Momentum 17. Budapest 17. XXI-XXIII. kerület Jobbik, Momentum, MMM, Új Kezdet
47. Szántai László Momentum 57. Hajdú-Bihar 4. Berettyóújfalu Jobbik, LMP, Momentum
48. Száraz Zoltán Momentum 95. Tolna 2. Dombóvár * Jobbik, Momentum, MSZP, Párbeszéd
49. Szecsődi Andrea Momentum 101. Veszprém 2. Balatonfüred * Jobbik, Momentum, MMM
50. Szél Bernadett Momentum 73. Pest 2. Budakeszi Jobbik, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
51. Tompos Márton Momentum 5. Budapest 5. VI-VII. kerület * Momentum
52. Tóth Endre Momentum 18. Budapest 18. XXII. kerület Jobbik, Momentum, ÚVNP, MMM
53. dr. Varga Zoltán Momentum 77. Pest 6. Gödöllő * Momentum

53 saját jelölt, akik közül 53 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 14 győzött az előválasztáson (⬤).

Befogadottak

Más szervezet indulói, akik a Momentum frakcióba ülnek be megválasztásuk esetén.

JelöltIndító
szervezet
Választókerület400
aláírás
Támogatók
1. Balla Jenő MMM 50. Győr-Moson-Sopron 2. Győr * MMM
2. Gyenes Szilárd MMM 71. Nógrád 2. Balassagyarmat DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM, Új Kezdet
3. Németh Eszter független 50. Győr-Moson-Sopron 2. Győr * független
4. Orosvári Zsolt független 48. Fejér 5. Sárbogárd * független
5. dr. Tömöri Zsolt Sándor független 59. Hajdú-Bihar 6. Hajdúböszörmény * független
6. Tóth Szabolcs MMM 41. Csongrád-Csanád 2. Szeged * MMM

6 befogadott jelölt, akik közül 6 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 1 győzött az előválasztáson (⬤).

Másodlagos jelöltek

Az Új Világ Néppárt jelöltjei. Azért lesznek a Momentum frakció tagjai, mert az ÚVNP nem fog tudni saját frakciót alakítani.

JelöltVálasztókerület400
aláírás
Támogatók
1. Juhász Béla 75. Pest 4. Vác * DK, Momentum, ÚVNP, Liberálisok
2. Vidákovics László 16. Budapest 16. XX. kerület * ÚVNP

2 jelölt, akik közül 2 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 0 győzött az előválasztáson (⬤).

Összesítések

Jelölt az, akinek a jelentkezését elfogadta az Országos Előválasztási Bizottság, és nem lépett vissza. Az induló olyan jelölt, aki leadta a 400 aláírást.

Az összesítésekbe beleszámoljuk a saját és befogadott jelölteket, de az ÚVNP másodlagos jelöltjeit nem.

A Momentum jelöltjei megyék szerint
MegyeJelöltInduló
NévVker.SzámMegye %Momentum %SzámMegye %Momentum %
Budapest 18 12 67 20.3 12 67 20.3
Baranya 4 2 50 3.4 2 50 3.4
Bács-Kiskun 6 3 50 5.1 3 50 5.1
Békés 4 1 25 1.7 1 25 1.7
Borsod-Abaúj-Zemplén 7 2 29 3.4 2 29 3.4
Csongrád-Csanád 4 3 75 5.1 3 75 5.1
Fejér 5 3 60 5.1 3 60 5.1
Győr-Moson-Sopron 5 5 100 8.5 5 100 8.5
Hajdú-Bihar 6 6 100 10.2 6 100 10.2
Heves 3 2 67 3.4 2 67 3.4
Jász-Nagykun-Szolnok 4 2 50 3.4 2 50 3.4
Nógrád 2 2 100 3.4 2 100 3.4
Pest 12 6 50 10.2 6 50 10.2
Somogy 4 1 25 1.7 1 25 1.7
Szabolcs-Szatmár-Bereg 6 2 33 3.4 2 33 3.4
Tolna 3 1 33 1.7 1 33 1.7
Vas 3 2 67 3.4 2 67 3.4
Veszprém 4 2 50 3.4 2 50 3.4
Zala 3 2 67 3.4 2 67 3.4
Összesen 59 95 100.0 59 95 100.0

Vker a választókerületek száma a megyében. Megye % a jelöltek/indulók száma a választókerületek számához képest akkor is, ha a frakciónak egy választókerületben több jelöltje/indulója van.

A táblázatban csak azokat a megyéket tüntettük fel, ahol a Momentum frakciónak van jelöltje, így a Vker oszlop összege kisebb lehet, mint 106. Az Összesen sor Megye % oszlopai azt mondják, hogy a megyék hány %-ában van jelöltje/indulója a Momentum frakciónak.

A Momentum által támogatott jelöltek

A Momentum frakciójába ülők nélkül.

JelöltIndító
szervezet
VálasztókerületBefogadó
frakció
400
aláírás
Támogatók
1. Ander Balázs Jobbik 85. Somogy 2. Barcs Jobbik Jobbik, LMP, Momentum, MMM
2. Aranyos Gábor MSZP-Párbeszéd 89. Szabolcs-Szatmár-Bereg 2. Nyíregyháza MSZP DK, Momentum, MSZP, Párbeszéd
3. Bencze János Jobbik 96. Tolna 3. Paks Jobbik Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
4. Berta Krisztián Jobbik 106. Zala 3. Nagykanizsa Jobbik * Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM
5. dr. Brenner Koloman Jobbik 52. Győr-Moson-Sopron 4. Sopron Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, MMM
6. Csányi Tamás Jobbik 66. Jász-Nagykun-Szolnok 4. Törökszentmiklós Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, MMM
7. Dorosz Dávid MSZP-Párbeszéd 76. Pest 5. Dunakeszi Párbeszéd Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd
8. Dudás Róbert Jobbik 61. Heves 2. Gyöngyös Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM
9. Földi István Jobbik 92. Szabolcs-Szatmár-Bereg 5. Mátészalka Jobbik Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM
10. dr. Gedei József DK 64. Jász-Nagykun-Szolnok 2. Jászberény DK * DK, Momentum, Liberálisok
11. Gér Mihály MSZP-Párbeszéd 81. Pest 10. Monor Párbeszéd Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd
12. Gurmai Zita MSZP-Párbeszéd 67. Komárom-Esztergom 1. Tatabánya MSZP * LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, Új Kezdet
13. Harangozó Tamás MSZP-Párbeszéd 94. Tolna 1. Szekszárd MSZP LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd
14. Hegedűs Péter MMM 59. Hajdú-Bihar 6. Hajdúböszörmény Jobbik Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM, Új Kezdet
15. Hiller István MSZP-Párbeszéd 16. Budapest 16. XX. kerület MSZP DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
16. Jézsó Gábor MSZP-Párbeszéd 38. Borsod-Abaúj-Zemplén 6. Tiszaújváros MSZP DK, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
17. Jószai Teodóra DK 79. Pest 8. Szigetszentmiklós DK DK, Momentum, Liberálisok
18. Juhász Béla Momentum 75. Pest 4. Vác ÚVNP/Momentum * DK, Momentum, ÚVNP, Liberálisok
19. Kis-Szeniczey Kálmán LMP 22. Bács-Kiskun 4. Kiskunfélegyháza LMP Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP
20. Kormos Anna MSZP-Párbeszéd 39. Borsod-Abaúj-Zemplén 7. Mezőkövesd MSZP * Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
21. Kunhalmi Ágnes MSZP-Párbeszéd 15. Budapest 15. XVIII. kerület MSZP Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd
22. dr. Magóné Tóth Gyöngyi DK 21. Bács-Kiskun 3. Kalocsa DK DK, Momentum, Liberálisok, MMM
23. dr. Nemes Andrea független 69. Komárom-Esztergom 3. Komárom MSZP Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
24. dr. Sápi Mónika MMM 91. Szabolcs-Szatmár-Bereg 4. Vásárosnamény DK DK, Momentum, Liberálisok, MMM, Új Kezdet
25. Stummer János Jobbik 29. Békés 1. Békéscsaba Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, MMM
26. Szabó Sándor MSZP-Párbeszéd 40. Csongrád-Csanád 1. Szeged MSZP LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
27. Szabó Tímea MSZP-Párbeszéd 10. Budapest 10. III. kerület Párbeszéd DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
28. Szilágyi György Jobbik 14. Budapest 14. XVII. kerület Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM
29. Szilágyi Szabolcs Jobbik 33. Borsod-Abaúj-Zemplén 1. Miskolc Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM
30. Szőkéné Kopping Rita DK 19. Bács-Kiskun 1. Kecskemét DK DK, Momentum, Liberálisok
31. Tordai Bence MSZP-Párbeszéd 4. Budapest 4. II-III. kerület Párbeszéd LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, MMM
32. Tóth Viktor Jobbik 90. Szabolcs-Szatmár-Bereg 3. Kisvárda Jobbik Jobbik, LMP, Momentum, MMM
33. Ungár Péter LMP 97. Vas 1. Szombathely LMP * Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, Új kezdet
34. Varga László MSZP-Párbeszéd 34. Borsod-Abaúj-Zemplén 2. Miskolc MSZP LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd
35. Varju László DK 11. Budapest 11. IV. kerület DK DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, Liberálisok, MMM
36. Zágráb Nándor Jobbik 83. Pest 12. Cegléd Jobbik DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM

36 támogatott jelölt, akik közül 36 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 30 győzött az előválasztáson (⬤).

Az előválasztás győzteseinek listájaAz előválasztás indulói és összesítés a támogatásokról