Polgármester-jelöltek a 2024. június 9-i önkormányzati választásra

Pártok közös jelöltjei
DK Fidesz Jobbik KDNP Kétfarkú Kutya Párt LMP Megoldás Mozgalom Mi Hazánk Momentum MSZP Párbeszéd
DK 2 9 27 56 27
Fidesz 5
Jobbik 2 3 2 2 1
KDNP 5
Kétfarkú Kutya Párt 1 1 1
LMP 9 3 1 9 8 5
Megoldás Mozgalom
Mi Hazánk
Momentum 27 2 1 9 24 23
MSZP 56 2 8 24 20
Párbeszéd 27 1 1 5 23 20
A táblázat a települések számát mutatja, ahol a két pártnak közös jelöltje indul.

Egymás ellen induló pártok
DK Fidesz Jobbik KDNP Kétfarkú Kutya Párt LMP Megoldás Mozgalom Mi Hazánk Momentum MSZP Párbeszéd
DK 17 3 2 5 9 1 24 7 2
Fidesz 17 4 1 9 1 10 13 16 8
Jobbik 3 4 1 1 4 3 2 3
KDNP 2 1 1 1 1 2 1
Kétfarkú Kutya Párt 5 1 1 5 4 3 4
LMP 9 9 1 1 1 1 8 7 7 6
Megoldás Mozgalom 1 1 1 1 1
Mi Hazánk 24 10 4 1 5 8 23 19 23
Momentum 7 13 3 1 4 7 1 23 6 2
MSZP 2 16 2 2 3 7 1 19 6 1
Párbeszéd 8 3 1 4 6 23 2 1
A táblázat a települések számát mutatja, ahol a két párt egymás jelöltje ellen indul.

A teljes támogatási lista

Rendezés a jelölt neve szerint

TelepülésJelöltITámogatókForrás
Ajka Schwartz Béla * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-03-04
Ajka Sándor Balázs (Kétfarkú Kutya Párt) Kétfarkú Kutya Párt 2023-10-15
Alsógagy Takács László * MSZP 2023-03-04
Annavölgy Bánhidi József (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-06-03
Baja Nyirati Klára * Momentum-MSZP 2023-10-12
Békéscsaba Pap János A Nép Pártján-DK-MSZP-Párbeszéd 2024-03-13, 2024-02-16
Bonyhád Száraz Zoltán (Momentum) Momentum 2023-10-25
Budakalász Forián-Szabó Gergely 2011 Egyesület 2023-11-12
Budapest dr. Brenner Koloman Jobbik 2023-11-21
Budapest Grundtner András Mi Hazánk 2023-09-02
Budapest Karácsony Gergely (Párbeszéd) DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2023-11-30, 2023-11-23
Budapest Szentkirályi Alexandra Fidesz-KDNP 2024-04-11, 2024-03-14
Budapest Vitézy Dávid LMP 2024-03-19
Budapest I. kerület Árendás Mónika (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest I. kerület Dr. Nánásiné Abonyi Gyöngyi Kétfarkú Kutya Párt 2023-10-15
Budapest I. kerület V. Naszályi Márta (Párbeszéd) DK-Momentum-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest II. kerület Őrsi Gergely (MSZP) * DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest II. kerület Babcsány Dávid (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest II. kerület Dombi Rudolf Fidesz 2024-02-19
Budapest III. kerület Kiss László (DK) * DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest III. kerület Budai Sándor Kétfarkú Kutya Párt 2023-10-15
Budapest III. kerület Marosvölgyi Anna (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest IV. kerület Nagy Dávid (Kétfarkú Kutya Párt) Kétfarkú Kutya Párt 2023-11-02
Budapest IV. kerület Pajor Tibor (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest IV. kerület Trippon Norbert (DK) DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-24, 2023-11-02
Budapest IX. kerület Baranyi Krisztina * Kétfarkú Kutya Párt-LMP-Momentum-Párbeszéd 2023-04-17, 2023-01-20, 2023-01-17
Budapest IX. kerület Kvacskay Károly (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest V. kerület Juhász Péter A Nép Pártján-DK-Momentum-Párbeszéd 2024-03-18, 2024-03-01, 2024-02-01
Budapest V. kerület Kovács Alex Gábor Tiéd a Belváros 2023-11-02
Budapest V. kerület Schmuck Andor Miénk a Belváros Egyesület 2024-03-26
Budapest V. kerület Szikora István (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest VI. kerület Soproni Tamás (Momentum) * DK-Momentum-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-02
Budapest VI. kerület Márki Anita (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest VII. kerület Niedermüller Péter (DK) * DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest VII. kerület Hunvald György Magyar Szolidaritás Mozgalom 2024-03-02
Budapest VII. kerület Lajos Béla Színes Erzsébetváros Egyesület 2023-12-07
Budapest VII. kerület Zahuczky István Zsolt (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest VIII. kerület Pikó András * C8-DK-Momentum-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-02, 2023-06-09
Budapest VIII. kerület Ébl György (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest VIII. kerület Kozma András Jobbik 2024-01-22
Budapest X. kerület D. Kovács Róbert Fidesz 2024-01-12
Budapest X. kerület Mustó Géza (DK) DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-24, 2023-11-24, 2023-11-02
Budapest X. kerület Vékony Csongor (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XI. kerület László Imre (DK) * DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest XI. kerület Király Nóra Fidesz 2024-02-17
Budapest XI. kerület Zakar Gergely (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XII. kerület Binder Csaba (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XII. kerület Farkas Csaba (Momentum) DK-Momentum-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-02
Budapest XII. kerület Fonti Krisztina Fidesz 2024-02-24
Budapest XII. kerület Kendernay János LMP 2023-12-23
Budapest XII. kerület Kovács Gergely (Kétfarkú Kutya Párt) Kétfarkú Kutya Párt 2023-11-02
Budapest XII. kerület Visi Piroska független 2024-02-24
Budapest XIII. kerület Tóth József (MSZP) * DK-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest XIII. kerület Balog Csaba (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XIII. kerület Kanász-Nagy Máté LMP 2024-02-06
Budapest XIV. kerület Horváth Csaba (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest XIV. kerület Borbély Ádám Fidesz 2024-04-05
Budapest XIV. kerület Czeglédi János (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XIV. kerület Rózsa András (Momentum) Momentum-Szikra Mozgalom 2024-04-09, 2023-11-02
Budapest XIX. kerület Gajda Péter (MSZP) * DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest XIX. kerület Egyed András (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XV. kerület Bartal András (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XV. kerület Cserdiné Németh Angéla (DK) DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-24, 2023-11-02
Budapest XVI. kerület Csizmazia Ferenc MSZP 2023-11-02
Budapest XVI. kerület Metes György (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XVII. kerület Fazekas László (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XVII. kerület Gergely Bálint Momentum 2023-11-02
Budapest XVII. kerület Lukoczki Károly (MSZP) DK-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-24, 2023-11-02
Budapest XVIII. kerület Szaniszló Sándor (DK) * DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-23, 2023-11-02
Budapest XVIII. kerület Kaldenecker György (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XX. kerület Fekete Katalin (DK) DK-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-12, 2024-03-01, 2023-11-24, 2023-11-24, 2023-11-12
Budapest XX. kerület Tóth Zoltán (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XXI. kerület Borbély Lénárd * Közösen Csepelért Polgári Egyesület 2024-04-02
Budapest XXI. kerület Dudás Zoltán Fidesz 2024-04-02
Budapest XXI. kerület Dukán András Ferenc (Momentum) DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-04-02, 2024-03-01, 2023-11-02
Budapest XXI. kerület Szabó Sándor (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XXII. kerület Karsay Ferenc * Fidesz 2023-09-07
Budapest XXII. kerület Esze Tamás (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XXII. kerület Perlai Zoltán (DK) DK-Jobbik-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-24, 2024-03-16, 2023-11-24, 2023-11-02
Budapest XXIII. kerület Bereczki Miklós (LMP) LMP 2023-11-02
Budapest XXIII. kerület Kovács Attila (Mi Hazánk) Mi Hazánk 2023-12-16
Budapest XXIII. kerület Ritter Ottó (Momentum) DK-Momentum-Párbeszéd 2024-03-01, 2023-11-02
Celldömölk Fehér László * DK-MSZP 2023-11-24, 2023-02-17
Debrecen Mándi László (Momentum) A Nép Pártján-DK-LMP-Momentum-MSZP 2024-03-01, 2023-09-22
Dunakeszi Cseresznyés Csilla (Momentum) Momentum 2023-06-08
Dunakeszi Tonzor Péter DK-MSZP 2023-11-24, 2023-10-04
Dunaújváros Pintér Tamás * Rajta Újváros! Egyesület 2024-04-03
Dunaújváros Magyar András Fidesz 2024-04-03
Eger Mirkóczki Ádám * független 2023-03-18
Eger Oroján Sándor Egerért Most Egyesület 2023-11-19
Eger Pál György Momentum-MSZP 2024-04-11
Eger Vágner Ákos Fidesz 2024-02-20
Érd Csőzik László * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-10-16
Érd Kardosné Gyurkó Katalin Fidesz 2024-02-19
Esztergályhorváti Brunner Tibor DK-MSZP 2023-11-24, 2023-03-04
Göd Kammerer Zoltán * Fidesz 2024-03-06
Gyöngyös Hiesz György * DK-MSZP 2023-11-24
Gyöngyös Szókovács Péter Városom, szeretlek Egyesület 2023-10-21
Győr Dézsi Csaba András * Fidesz 2023-06-17
Győr Balla Jenő Összefogás Győrért Egyesület 2024-03-12
Győr Borkai Zsolt Közösen a Jövőnkért Egyesület 2023-10-25
Győr Glázer Tímea DK 2024-01-29
Győr Pintér Bence (LMP) LMP-Momentum 2023-10-25, 2023-09-29
Győr Pollreisz Balázs MSZP 2024-03-12
Győr Dr. Szilágyi Norbert Megoldás Mozgalom 2024-03-12
Győrtelek Halmi József (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-06-03
Hajdúdorog Csige Tamás MSZP 2023-02-17
Hajdúnánás Bódi Judit DK-MSZP 2023-11-24
Hajdúnánás Nagyné Legény Ildikó Fidesz-KDNP 2023-10-14
Halásztelek Stefanik Zsolt MSZP 2023-06-03
Hódmezővásárhely Márki-Zay Péter * MMM 2023-06-11
Hódmezővásárhely Grezsa István Fidesz-KDNP 2024-04-11
Hódmezővásárhely Kovács Pál független 2024-02-26
Isaszeg Dr. Budaházi Árpád Családok Isaszegért Egyesület 2023-10-17
Jászberény Dr. Besenyi Orsolya Fidesz-KDNP 2022-11-24
Kalocsa Dr. Magóné Tóth Gyöngyi (DK) DK 2023-09-05
Kaposvár Pintér Attila (MSZP) DK-Momentum-MSZP 2024-03-01, 2023-11-24
Kazincbarcika Szitka Péter * DK-MSZP 2023-11-24
Kerepes Megyesi Alexandra DK-MSZP 2023-11-24
Kerepes Springer Friedrich (Momentum) Momentum 2023-07-05
Keszthely Tóth Gergely Momentum 2023-09-28
Kistarcsa Tóth László Gábor DK-MSZP 2023-11-24
Komló Dr. Barbarics Ildikó DK-MSZP 2023-11-24
Körmend Belencsák István Fidesz 2024-02-24
Körmend Patonay Imre független 2024-02-24
Mezőcsát Kormos Anna (MSZP) MSZP 2023-02-17
Miskolc Barkai László (független) DK-LMP 2024-04-05
Miskolc Lehoczki László A Nép Pártján 2024-04-05
Miskolc Tóth-Szántai József Fidesz 2024-03-06
Mór Fenyves Péter * független 2024-04-11
Mór Fett Krisztián Fidesz 2024-04-11
Nagyatád dr. Ludas László Fidesz-KDNP 2023-10-18
Nagykanizsa Balogh László * Fidesz 2024-03-27
Nagykanizsa Horváth Jácint DK-Jobbik-LMP-Momentum-MSZP 2024-03-27, 2024-03-01, 2023-11-24
Nyírbátor Máté Antal (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-06-03
Nyíregyháza Jeszenszki András (MSZP) DK-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2024-02-17, 2023-11-24
Oroszlány Lazók Zoltán * DK-MSZP 2023-11-24
Pápa Grőber Attila DK-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-09, 2023-11-24, 2023-02-17
Pécs Péterffy Attila (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-02-17
Pécs Csizmadia Péter Fidesz 2024-02-23
Pécs Kóbor József LMP 2023-11-25
Pécs Szentgyörgyváry Péter független 2024-02-23
Petrivente Dr. Korcsmáros Krisztián * DK-MSZP 2023-11-24
Pilisvörösvár Szontág Nándor Vörösvárért Közéleti Egyesület 2023-11-03
Polgár Tóth József * DK-MSZP 2023-11-24
Ráckeve Szebeni István Fidesz 2024-02-17
Répcelak Szabó József (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-02-17
Salgótarján Fekete Zsolt (MSZP) * DK-MSZP-Párbeszéd 2023-11-23, 2023-04-24
Salgótarján Kreicsi Bálint Hajrá, Salgótarján! Egyesület 2023-11-10
Salgótarján Rákos Tamás A Nép Pártján 2024-03-14
Sámod Bónis Imre (MSZP) * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-02-17
Sátoraljaújhely Szamosvölgyi Péter * Fidesz 2023-10-20
Siófok Lengyel Róbert * DK-MSZP 2023-11-23, 2023-02-17
Sopron Farkas Ciprián * Fidesz 2024-04-05
Sopron Horváth Gábor Mi Hazánk 2024-04-05
Sopron Jakál Adrienn (Párbeszéd) DK-Párbeszéd 2024-04-05
Sopron Reischl Gábor Jobbik-LMP 2024-04-05
Sopron Sovány Endre Momentum-MSZP 2024-04-05
Szeged Botka László * A Nép Pártján-DK-MSZP 2023-11-24, 2023-10-05, 2023-03-29
Szeged Fülöp László Fidesz 2024-02-23
Szeged Dr. Tímár Tamás Mi Hazánk 2023-12-04
Székesfehérvár Márton Roland (MSZP) MSZP 2023-02-17
Szekszárd Berlinger Attila Fidesz 2024-04-03
Szekszárd Bomba Gábor Éljen Szekszárd Egyesület 2024-04-03
Szigetszentmiklós Nagy János * független 2023-11-02
Szigetszentmiklós Gyurcsik József (Momentum) Momentum 2023-11-02
Szigetszentmiklós Kocsis Éva (DK) DK-LMP-MSZP 2024-03-09, 2023-11-02
Szigetvár Vass Péter * DK-MSZP 2023-11-24
Szolnok Györfi Mihály (MSZP) DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd 2024-03-01, 2024-02-02, 2023-11-25, 2023-11-24
Szolnok Tóth Áron (LMP) LMP 2023-05-10
Szombathely Nemény András (MSZP) * DK-LMP-Momentum-MSZP 2023-05-08, 2023-04-27, 2023-03-04
Szombathely Lenkai Nóra Fidesz 2024-03-06
Sződliget Juhász Béla Róbert * DK-MSZP 2023-11-24
Sződliget Somogyi István Civilek Sződligetért Egyesület-ZöldLiget – Baráti Kör Sződligetért Egyesület 2023-09-18
Tapolca Lasztovicza Máté Fidesz 2024-02-15
Tarnazsadány Csík Miklós Momentum 2023-06-13
Tatabánya Szűcsné Posztovics Ilona (DK) * DK-MSZP 2023-11-24
Tiszaújváros Fülöp György * DK-MSZP 2023-11-24
Tököl Füle Zoltán DK-MSZP 2023-11-24
Vámospércs Kosztin Mihály Momentum 2023-10-27
Várpalota Horváth Tamás DK-MSZP 2023-11-24
Veszprém Gerstmár Ferenc (LMP) LMP 2023-11-25
Veszprém Hartmann Ferenc (MSZP) DK-Momentum-MSZP 2024-03-01, 2023-11-24
Zalaszentgrót Baracskai József * DK-MSZP 2023-11-24
184 támogatott jelölt.   I = inkumbens (a településen hivatalban levő polgármester).
A település jelöltjeit a település lapja sorolja fel.

Szűrés egy párt által támogatott jelöltekre:

Az összes jelöltVissza a választás nyitó lapjáraKapcsolat