Batthyány Lajos Alapítvány
A fidesz egyik kifizetőhelye. Az Orbán-kormány a belföldi és külföldi támogatásainak nagy részét ezen az alapítványon keresztül bonyolította le.
Rogán Antal minisztériuma az elmúlt évek alatt több tízmilliárd forinttal támogatta az alapítványt, amely éveken át pénzelt olyan fideszes intézeteket, mint az Alapjogokért Központot fenntartó cég, a Drogkutató Intézet vagy a Győri Enikő vezette Magyar Polgári Együttműködés Egyesület.
Habony Árpád BP Városfejlesztési Műhely Nonprofit Kft.-jét 2025–26 között 2,5 MFt-vel támogatta a kormány a BLA-n keresztül. Az álcivil céget fideszes káderekkel töltötték fel.[1] A 2024-ben alapított cég 2026 márciusára 84 főre duzzadt, mire a támogatási szerződés lejárt.[2]
Az alapítvány által fenntartott Danube Institute munkatársai több mint félmilliárd forint közpénzből népszerűsítették az Orbán-kormányt külföldön.
Az alapítvány 2025-ben 14 milliárd forinthoz jutott, 10,3 milliárd forintot osztottak tovább támogatásként. Azt nem tudni, hogy melyik szervezet mennyit kapott. Az alapítvány megkapta a milliárdokból megvett és felújított Lónyay–Hatvany-villát, ami a székhelye lett.
Jegyzetek
- ↑ Két és fél milliárd közpénzből szervezheti meg a főváros keresztény-konzervatív közösségét egy álcivil szervezet. hvg.hu (2025. aug. 7.)
- ↑ Habony Árpád közeléből menekülnek a süllyedő hajóról. hvg.hu (2026. máj. 23.)
Forrás
- Batthyány Lajos Alapítvány (magyar Wikipédia)
- Rovó Attila – Tóth-Szenesi Attila – Bódog Bálint – Windisch Judit: Ez az a törvény, ami miatt magzatpózban sírhatnak a fideszesek. 444.hu (2026. jún. 10.)