„Európai Ügyészség” változatai közötti eltérés

Innen: Politika
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
5. sor: 5. sor:
 
A Kúria ítélete szerint nem lehet népszavazást tartani az Európai Ügyészséghez csatlakozásról. Ezt {{lila|Hadházy Ákos mondta}} 2019. március 7-én a Körtéren valakinek.
 
A Kúria ítélete szerint nem lehet népszavazást tartani az Európai Ügyészséghez csatlakozásról. Ezt {{lila|Hadházy Ákos mondta}} 2019. március 7-én a Körtéren valakinek.
   
Az Európai Ügyészség ügyészei magyarok, csak a vezetőjük nem. Az ügyészség megállapításairól magyar bíróság dönt.<ref>{{CitWeb|url=https://www.youtube.com/watch?v=LB0k2VqneRg&feature=youtu.be|tit=A Fidesz kétharmada is veszélybe kerülhet, ha Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez|form=videó|accd=2019-03-08}}</ref>
+
Az Európai Ügyészség ügyészei magyarok lesznek, csak a vezetőjük nem. Az ügyészség megállapításairól magyar bíróság dönt.<ref>{{CitWeb|url=https://www.youtube.com/watch?v=LB0k2VqneRg&feature=youtu.be|tit=A Fidesz kétharmada is veszélybe kerülhet, ha Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez|form=videó|accd=2019-03-08}}</ref>
   
 
== Magyarország csatlakozása ==
 
== Magyarország csatlakozása ==

A lap 2019. március 24., 11:16-kori változata

Forrás: Facebook

Ez a szócikk csak a magyar csatlakozással kapcsolatok kérdésekkel foglalkozik.

A Kúria ítélete szerint nem lehet népszavazást tartani az Európai Ügyészséghez csatlakozásról. Ezt Hadházy Ákos mondta 2019. március 7-én a Körtéren valakinek.

Az Európai Ügyészség ügyészei magyarok lesznek, csak a vezetőjük nem. Az ügyészség megállapításairól magyar bíróság dönt.[1]

Magyarország csatlakozása

A magyar kormány visszautasítja az Ügyészséghez csatlakozást. Az erről szóló jobbikos indítványt napirendre sem vették.[2] Mindezt annak ellenére, hogy az állampolgárok túlnyomó többsége egyetért a csatlakozással, még a Fideszre szavazók 75%-a is.[3][4]

Egy magánszemély népszavazást kezdeményezett az Európai Ügyészséggel való együttműködésről. Ez jóval kevesebb, mint a csatlakozás, de ezt is elvetette az Nemzeti Választási Bizottság.[5]

Hadházy Ákos egymillió aláírást akar összegyűjteni a csatlakozás támogatására. 2018. július 19. és november 18. között 280 000 aláírást sikerült gyűjtenie.[6] 2019. március 7-én 470 000 aláírásnál tartott.[7]

Jegyzetek

  1. A Fidesz kétharmada is veszélybe kerülhet, ha Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez. www.youtube.com (Hozzáférés: 2019. márc. 8.) (videó)
  2. Botos Tamás: A fideszes többség simán leszavazta, hogy az Európai Ügyészséghez való csatlakozásról döntsön az Országgyűlés. 444.hu (2018. okt. 30.)
  3. A Fidesz-szavazók többsége is azt akarja, hogy Magyarország csatlakozzon az Európai Ügyészséghez. 168ora.hu (2018. okt. 21.)
  4. Szabó Zsuzsanna: Ennyire működött a propaganda a Fidesz felfüggesztéséről szóló döntés után. www.napi.hu (2019. márc. 23.) A Publicus Intézet felmérése a felfüggesztés kapcsán, rokon témákról is.
  5. Európai Ügyészség: úgy fél tőle a hatalom, mint ördög a tömjénfüsttől. Magyar Ügyvéd (2018. nov. 18.) Az Európai Ügyészséggel való kötelező együttműködésről – de nem a szervezethez történő csatlakozásról – szóló népszavazási kezdeményezés sem ment át a Nemzeti Választási Bizottságon.
  6. Botos Tamás: Fekete-Győr: A Legfőbb Ügyészség vezetője is legalább olyan takonygerincű ember, mint Orbán Viktor. 444.hu (2018. nov. 18.)
  7. Hatalmas előrelépés: Már ennyien írták alá az Európai Ügyészséghez való csatlakozásunkat. nyugatifeny.hu (2019. márc. 7.) 470 ezren.

Források

További információk