Facebook

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2023. május 23., 14:24-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Ablakméret)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

fbcdn.net a Facebook CDNen-je, azaz egy szerverhálózat azonos tartalommal. Ide töltődnek a képek, amit a Facebook-ra feltöltünk. Lekérdezéskor a legközelebbi szerver szolgálja ki a kérést.

Amióta beléptem a Humorral Könnyebb 2. csoportba, ömlenek a reklámok a nyitó lapomra. Azóta kiléptem a csoportból, de továbbra is. Idegen nyelvűek is. Nem is értem, ki az a marha, aki azért fizet, hogy a magyar Facebookon angol, orosz meg ki tudja milyen nyelvű reklámok jelenjenek meg.

Palmai Marcsi esetleg jön aláírást gyűjteni a stadionok ellen.

Nyűgök

Face230523.png

Hozzászólások

A Face szűri a hozzászólásokat, akkor is, ha csak egy van. Többféle szűrője van, és ezeket csak átmenetileg lehet módosítani, előre nem, és azt sem lehet beállítani, hogy a következő megnyitáskor melyiket használja.

A hozzászólások számát kiírja a bejegyzés alatt, de az véletlenül sem a tényleges szám.

Ez dühítő következményekkel jár. Nem látom pl. a hozzászólás környezetét, így nem tudom eldönteni, hogy megírta-e már más, amit akarok.

Kapok egy értesítést, hogy valaki hozzászólt a megjegyzésemhez. Rákattintok, de nagyságos Facebook úgy dönt, hogy az ő szűrője szerint a hozzászólást ki kell szűrni. Ilyenkor megáll a bejegyzés elején, én meg próbálja megkeresni, honnan a túróból kaptam az értesítést.

  • kinyitom az összes hozzászólást – ez nagyon fárasztó
  • átkapcsolok az „összes” nevű szűrőre. Ekkor viszont elfelejti, honnan küldte az értesítést – így sem találom meg. A „legújabb” szűrő mit sem használ, ha egy darabig nem néztem az értesítéseimet.

Egy megjegyzéshez szólok hozzá. Ha a „legnépszerűbb” szűrő van épp érvényben, a megjegyzés elküldése után nem fogom látni a saját hozzászólásomat, hiszen amit most írtam, az nem lehet még népszerű. Bejegyzés eleje, nyitogatás. Tiszta őrület.

A jobb oldali képen ugyanazt a szűrőt két különböző néven bírja hívni (legrelevánsabb, legérdekesebb).

Ablakméret

Laptopon használom a Face-t, és az egyes ablakok méretét újabban már egyáltalán nem lehet befolyásolni. Akkora, amekkorának a Face akarja, hiába van nekem kétszer akkora képernyőm.

A Face időnként azt hiszi, hogy fényképhez vagy videóhoz szólok hozzá (pedig én emberrel beszélgetnék). Ilyenkor vízszintesen a képernyő ⅚-át elfoglalja a kép/videó, és sokszor nem is lehet kilépni ebből a megjelenítési formából. A „kép” ⅔-án meg sokszor csak feketeség van, de a hozzászólásokat akkor sem mutatja nagyobb ablakban. És hasonló a helyzet a függőleges mérettel: sokszor 2 sor látszik csak a hozzászólásokból, mert a Face mindenáron olyat akar mutatni, ami nem is ahhoz a bejegyzéshez tartozik.

A fenti képen a szűrőt „összes”-re állítva a 6-ból 4 felszólalást mutat meg. Kattintás a „van még egy felszólalás”-ra: a felszólalást megmutatja, de a hozzá fűzött hozzászóláshoz újabb kattintás kell.

Tiltakozás

A Facebook nem engedte 2-nél több csoportban megosztani ezt a cikket. Ideiglenesen letiltotta a csoportbeli megosztást, mert túl sokszor használtam. Nem tudom, mi a túl sokszor, mi az ideiglenes, és miért most jutott eszébe.

Nem elég, hogy vacak a szoftvere, zabálja a memóriát, még a tartalmi kérdésekbe is beleszól, ráadásul kiszámíthatatlanul.

2019. november 20. körül több cikket meg tudtam osztani korlát nélkül.

Így érdemes használni a Facebook-ot

Bejelentkezés után

  1. megnézni a nyitó lapot, jelenteni a reklámokat
  2. értesítések
  3. szabad sajtó végignézése
  4. a kezdőlapon hagyott cikkek olvasása

Források