Népszavazás

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2019. november 25., 12:02-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Atlétikai stadion)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Népszavazást a választások után legkorábban 40 nappal lehet kezdeményezni (azaz aláírást gyűjteni).

Atlétikai stadion

Puskás Stadion.
Forrás: Facebook
Egyetért-e Ön azzal, hogy 2023. január 1-ig a 38086/78 helyrajzi számú Kvassay Jenő út, Ráckevei-Soroksári Dunaág, Duna folyam, MÁV Kelenföld-Keleti pályaudvar vasútvonal által határolt területre atlétikai stadion ne épüljön?

Az Atlétikai stadion tervezett költsége 130 MFt, de eddig minden ilyen beruházás többe került a tervezettnél, különösen, ha időre kellett elkészülnie. Mivel a költségeket az egész ország állja, Hadházy Ákos országos népszavazást kezdeményezett, bár a stadion Budapesten lesz.

A stadionépítések elleni népszavazást Hadházy Ákos kezdeményezte még a 2019-es önkormányzati választások előtt, és hitelesíttette is a Kúriával.[1] Utóbb a kezdeményezéshez csatlakozott a Momentum is.

A kormány a Karácsony Gergellyel folytatott megbeszélésen megígérte, hogy nem építi meg a stadiont, ha a főváros ezt nem akarja.

A tervezett stadion a IX. kerület területén van. Az új polgármester, Baranyi Krisztina kezdettől ellenezte az építést, elsősorban azért, mert a hatalmas monstrumot egyetlen versenyre építik, utána csak versenyzők fogják használni, és elfoglalja a kerület gyönyörű dunaparti részét és a kilátást. Azzal a feltétellel hajlandó megadni az építési engedélyt, ha a tervet átalakítják, és a stadiont és a környékét a verseny után tömegsportra teszik alkalmassá.[2] A Momentum ezt is támogatja.

A népszavazás indításával Hadházy és a Momentum megvárja a kormány válaszát.

A Momentum elnöke, Fekete-Győr úgy igyekszik beállítani az ügyet, mintha azt a Momentum kezdeményezte volna.[3]

A vagyonnyilatkozatok szigorúbb ellenőrzése

Hadházy Ákos másik népszavazási kezdeményezése.[1]

Jegyzetek

Források

Kapcsolódó szócikkek