Név | Választókerület | Székhely | |
---|---|---|---|
1. | Márki-Zay Péter | 43. Csongrád-Csanád 4. | Hódmezővásárhely |
A befogadó frakció (ÚVNP) azonos az indító párttal.
Jelölt | Indító párt | Választókerület | 400 aláírás | Támogatók | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | dr. Bellányi Balázs | Új Világ | 41. Csongrád-Csanád 2. | Szeged | — | ÚVNP |
2. | But Sándor | Új Világ | 45. Fejér 2. | Székesfehérvár | * | ÚVNP |
3. | Dömsödi Gábor | Új Világ | 70. Nógrád 1. | Salgótarján | * | ÚVNP |
4. | Fekete László | Új Világ | 76. Pest 5. | Dunakeszi | * | ÚVNP |
5. | dr. Kiss Krisztián | Új Világ | 89. Szabolcs-Szatmár-Bereg 2. | Nyíregyháza | * | ÚVNP, MMM |
6. | Koczka Tibor | Új Világ | 97. Vas 1. | Szombathely | * | ÚVNP |
7. | Mészáros Gábor | Új Világ | 42. Csongrád-Csanád 3. | Szentes | * | ÚVNP, MMM |
8. | Molnár Tibor | Új Világ | 105. Zala 2. | Keszthely | * | ÚVNP, MMM |
9. | Pálinkás József | Új Világ | 54. Hajdú-Bihar 1. | Debrecen | * | Jobbik, ÚVNP |
10. | Palotás János | Új Világ | 13. Budapest 13. | XVI. kerület | * | ÚVNP |
11. | Simon Erika | Új Világ | 77. Pest 6. | Gödöllő | * | DK, ÚVNP, Liberálisok |
12. | Törőcsik Károly Konrád | Új Világ | 40. Csongrád-Csanád 1. | Szeged | — | ÚVNP |
13. | Varga Ferenc | Új Világ | 62. Heves 3. | Hatvan | * | ÚVNP |
14. | Vass Antal | Új Világ | 24. Bács-Kiskun 6. | Baja | * | ÚVNP |
15. | Vidákovics László | Új Világ | 16. Budapest 16. | XX. kerület | * | ÚVNP |
16. | Visi Piroska | Új Világ | 3. Budapest 3. | XII. kerület | * | ÚVNP, MMM |
16 saját jelölt, akik közül 14 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 0 győzött az előválasztáson (⬤).
Más szervezet indulói, akik a ÚVNP frakcióba ülnek be megválasztásuk esetén.
Jelölt | Indító szervezet | Választókerület | 400 aláírás | Támogatók | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gottlóz Tibor | MMM | 48. Fejér 5. | Sárbogárd | * | ÚVNP, MMM |
2. | Juhász Béla | Momentum | 75. Pest 4. | Vác | * | DK, Momentum, ÚVNP, Liberálisok |
3. | Márki-Zay Péter | MMM | 43. Csongrád-Csanád 4. | Hódmezővásárhely | ⬤ | Párbeszéd, ÚVNP, MMM |
3 befogadott jelölt, akik közül 3 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 1 győzött az előválasztáson (⬤).
Frakció | Össz. | 400 aláírás |
---|---|---|
DK | 2 | 2 |
Jobbik | 3 | 3 |
LMP | 10 | 8 |
Momentum | 2 | 2 |
Párbeszéd | 2 | 2 |
Összesen | 19 | 17 |
Az összesítésekbe beleszámoljuk a saját és befogadott jelölteket, de az ÚVNP másodlagos jelöltjeit nem.
Megye | Jelölt | Induló | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Név | Vker. | Szám | Megye % | ÚVNP % | Szám | Megye % | ÚVNP % |
Budapest | 18 | 3 | 17 | 15.8 | 3 | 17 | 17.6 |
Bács-Kiskun | 6 | 1 | 17 | 5.3 | 1 | 17 | 5.9 |
Csongrád-Csanád | 4 | 4 | 100 | 21.1 | 2 | 50 | 11.8 |
Fejér | 5 | 2 | 40 | 10.5 | 2 | 40 | 11.8 |
Hajdú-Bihar | 6 | 1 | 17 | 5.3 | 1 | 17 | 5.9 |
Heves | 3 | 1 | 33 | 5.3 | 1 | 33 | 5.9 |
Nógrád | 2 | 1 | 50 | 5.3 | 1 | 50 | 5.9 |
Pest | 12 | 3 | 25 | 15.8 | 3 | 25 | 17.6 |
Szabolcs-Szatmár-Bereg | 6 | 1 | 17 | 5.3 | 1 | 17 | 5.9 |
Vas | 3 | 1 | 33 | 5.3 | 1 | 33 | 5.9 |
Zala | 3 | 1 | 33 | 5.3 | 1 | 33 | 5.9 |
Összesen | — | 19 | 55 | 100.0 | 17 | 55 | 100.0 |
Vker a választókerületek száma a megyében. Megye % a jelöltek/indulók száma a választókerületek számához képest akkor is, ha a frakciónak egy választókerületben több jelöltje/indulója van.
A táblázatban csak azokat a megyéket tüntettük fel, ahol a ÚVNP frakciónak van jelöltje, így a Vker oszlop összege kisebb lehet, mint 106. Az Összesen sor Megye % oszlopai azt mondják, hogy a megyék hány %-ában van jelöltje/indulója a ÚVNP frakciónak.
Jelölt | Indító szervezet | Választókerület | Befogadó frakció | 400 aláírás | Támogatók | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Andrejka Zombor | Momentum | 82. Pest 11. | Dabas | Momentum | * | Momentum, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP |
2. | dr. Beleznay Zsuzsanna | Jobbik | 5. Budapest 5. | VI-VII. kerület | Jobbik | * | Jobbik, LMP, ÚVNP, MMM |
3. | dr. Bélteki Béla | MMM | 93. Szabolcs-Szatmár-Bereg 6. | Nyírbátor | Jobbik | * | Jobbik, LMP, ÚVNP, MMM |
4. | Berta Krisztián | Jobbik | 106. Zala 3. | Nagykanizsa | Jobbik | * | Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM |
5. | dr. Bozsolik Róbert | MMM | 94. Tolna 1. | Szekszárd | Jobbik | * | DK, Jobbik, ÚVNP, MMM, Új Kezdet |
6. | Csárdi Antal | LMP | 1. Budapest 1. | I-V-VIII-IX. kerület | LMP | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP, Új Kezdet |
7. | Csordás Anett | Momentum | 6. Budapest 6. | VIII-IX. kerület | Momentum | * | Momentum, ÚVNP, C8-Civilek a Józsefvárosért, MMM |
8. | Dudás Róbert | Jobbik | 61. Heves 2. | Gyöngyös | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM |
9. | Földi István | Jobbik | 92. Szabolcs-Szatmár-Bereg 5. | Mátészalka | Jobbik | ⬤ | Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM |
10. | Horváth Ákos Ervin | független | 84. Somogy 1. | Kaposvár | Jobbik | * | Jobbik, LMP, ÚVNP, MMM, Új Kezdet |
11. | Jánosi Zoltán | Momentum | 60. Heves 1. | Eger | Momentum | * | Momentum, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP |
12. | Keresztes László Lóránt | LMP | 26. Baranya 2. | Pécs | LMP | * | LMP, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP, Új Kezdet |
13. | Kis-Szeniczey Kálmán | LMP | 22. Bács-Kiskun 4. | Kiskunfélegyháza | LMP | ⬤ | Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP |
14. | Lengyel Máté | Jobbik | 88. Szabolcs-Szatmár-Bereg 1. | Nyíregyháza | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, ÚVNP, MMM |
15. | Nagy János | MMM | 79. Pest 8. | Szigetszentmiklós | Jobbik | * | Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP, MMM |
16. | Nemes Balázs | Momentum | 25. Baranya 1. | Pécs | Momentum | * | DK, Momentum, ÚVNP, Liberálisok |
17. | Pál Gábor | Jobbik | 74. Pest 3. | Szentendre | Jobbik | * | DK, Jobbik, LMP, ÚVNP |
18. | Paróczai Anikó | Momentum | 9. Budapest 9. | X-XIX. kerület | Momentum | * | Momentum, ÚVNP |
19. | Potocskáné Kőrösi Anita | Jobbik | 87. Somogy 4. | Siófok | Jobbik | ⬤ | Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP, MMM |
20. | Rig Lajos | Jobbik | 102. Veszprém 3. | Tapolca | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, ÚVNP, MMM |
21. | Schmuck Erzsébet | LMP | 80. Pest 9. | Nagykáta | LMP | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszéd, ÚVNP, MMM, Új Kezdet |
22. | Szanyi Gábor | Jobbik | 69. Komárom-Esztergom 3. | Komárom | Jobbik | * | DK, Jobbik, LMP, ÚVNP, OLPK |
23. | Szilágyi György | Jobbik | 14. Budapest 14. | XVII. kerület | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM |
24. | Szilágyi Szabolcs | Jobbik | 33. Borsod-Abaúj-Zemplén 1. | Miskolc | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM |
25. | Tetlák Örs | LMP | 72. Pest 1. | Érd | LMP | * | LMP, ÚVNP, Új Kezdet |
26. | Tóth Endre | Momentum | 18. Budapest 18. | XXII. kerület | Momentum | ⬤ | Jobbik, Momentum, ÚVNP, MMM |
27. | Üveges Gábor | MMM | 36. Borsod-Abaúj-Zemplén 4. | Kazincbarcika | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, ÚVNP, MMM |
28. | Zágráb Nándor | Jobbik | 83. Pest 12. | Cegléd | Jobbik | ⬤ | DK, Jobbik, LMP, Momentum, ÚVNP, MMM |
28 támogatott jelölt, akik közül 28 gyűjtötte össze a 400 aláírást (*), 13 győzött az előválasztáson (⬤).
Az előválasztás győzteseinek listája Az előválasztás indulói és összesítés a támogatásokról