„Identitáspolitika” változatai közötti eltérés

Innen: Politika
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Nincs szerkesztési összefoglaló
Nincs szerkesztési összefoglaló
 
(3 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
A jobb- és baloldal fogalma 200 éve, az ipari forradalom idején alakult ki. Mára jórészt elavult, bár még sokan használják. Az információs társadalom fogja felváltani. Az államok kiképzik az állampolgáraikat az informatika használatára, hogy be tudjanak kapcsolódni a társadalom működésébe.<ref>{{jegyz}} {{youtube|8Km7rICCzsQ|A Fidesz szét fog morzsolódni|aut=Ágh Attila|ass=Riporter: Szerető Szabolcs|date=2026-06-19}}</ref>

{{forr1|{{CitWeb|url=https://hirklikk.hu/klikktv/gabor-gyorgy-a-vilag-problemait-nem-zahony-es-hegyeshalom-kozott-kell-megoldani/1716|tit=A világ problémáit nem Záhony és Hegyeshalom között kell megoldani|aut=Gábor György|ass=Riporter: Bolgár György|date=2023-07-31|misc=Süti kell}} {{jegyz}}}}
{{forr1|{{CitWeb|url=https://hirklikk.hu/klikktv/gabor-gyorgy-a-vilag-problemait-nem-zahony-es-hegyeshalom-kozott-kell-megoldani/1716|tit=A világ problémáit nem Záhony és Hegyeshalom között kell megoldani|aut=Gábor György|ass=Riporter: Bolgár György|date=2023-07-31|misc=Süti kell}} {{jegyz}}}}


7. sor: 9. sor:
Nemcsak túl sok az információ, hanem bonyolult is: le kell egyszerűsíteni. A leegyszerűsítés sokszor nem magyarázat, hanem épp ellenkezőleg: a problémák megsokszorozása (ufók, háttérhatalom).
Nemcsak túl sok az információ, hanem bonyolult is: le kell egyszerűsíteni. A leegyszerűsítés sokszor nem magyarázat, hanem épp ellenkezőleg: a problémák megsokszorozása (ufók, háttérhatalom).


A burok létrehozásának egyik eszköze a képzelt múlt. Ennek kialakítására a fidesz intézeteket hozott létre,<ref>Pl. {{hulink|Magyarságkutató Intézet}}, {{hulink|Magyar Nyelvstratégiai Intézet}}, {{hulink|XXI. Század Intézet}}, Századvég Alapítvány</ref> mert a történelemmel foglalkozó tudományos intézetek nem voltak számára megfelelőek. A burok mondanivalója: „Régi dicsőségünk, hol késel az éji homályban?”,<ref>Vörösmarty Mihály: {{hulink|Zalán futása}}</ref> „Romlásnak indult hajdan erős magyar,<ref>{{hulink|Berzsenyi Dániel}}: [https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/Verstar-verstar-otven-kolto-osszes-verse-2/berzsenyi-daniel-622D/a-magyarokhoz-650D/ A magyarokhoz]</ref> de „A magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez”.<ref>Petőfi Sándor: {{hulink|Nemzeti dal}}</ref> A dicső múltat bizonyítja az ázsiai eredetünk is.<ref>{{CitWeb|url=https://168.hu/tudas/nem-potty-es-nem-piros-de-letezik-57352|tit=Nem pötty, és nem piros, de létezik|date=2012-11-19|misc=Matolcsy György szerint az újszülöttek fenekén levő piros pöttyök japán rokonságunkat bizonyítja}}</ref><ref>{{CitWeb|url=https://hvg.hu/gazdasag/20170529_Orban_a_delkoreai_rokonsagot_fejtegette|tit=Orbán a dél-koreai rokonságot fejtegette a gyáravatón|date=2017-05-29}}</ref> Vagyis a dicső múlt garancia a felemelkedésre.
A burok létrehozásának egyik eszköze a képzelt múlt. Ennek kialakítására a fidesz intézeteket hozott létre,<ref>Pl. {{hulink|Magyarságkutató Intézet}}, {{hulink|Magyar Nyelvstratégiai Intézet}}, {{hulink|XXI. Század Intézet}}, Századvég Alapítvány</ref> mert a történelemmel foglalkozó tudományos intézetek ([[MTA]], egyetemi tanszékek) nem voltak számára megfelelőek. A burok mondanivalója: „Régi dicsőségünk, hol késel az éji homályban?”,<ref>Vörösmarty Mihály: {{hulink|Zalán futása}}</ref> „Romlásnak indult hajdan erős magyar,<ref>{{hulink|Berzsenyi Dániel}}: [https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/Verstar-verstar-otven-kolto-osszes-verse-2/berzsenyi-daniel-622D/a-magyarokhoz-650D/ A magyarokhoz]</ref> de „A magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez”.<ref>Petőfi Sándor: {{hulink|Nemzeti dal}}</ref> A dicső múltat bizonyítja az ázsiai eredetünk is.<ref>{{CitWeb|url=https://168.hu/tudas/nem-potty-es-nem-piros-de-letezik-57352|tit=Nem pötty, és nem piros, de létezik|date=2012-11-19|misc=Matolcsy György szerint az újszülöttek fenekén levő piros pöttyök japán rokonságunkat bizonyítja}}</ref><ref>{{CitWeb|url=https://hvg.hu/gazdasag/20170529_Orban_a_delkoreai_rokonsagot_fejtegette|tit=Orbán a dél-koreai rokonságot fejtegette a gyáravatón|date=2017-05-29}}</ref> {{vél|A baszkok kivételével minden európai nép ázsiai eredetű.}} Vagyis a dicső múlt garancia a felemelkedésre.


== Jegyzetek ==
== Jegyzetek ==

A lap jelenlegi, 2026. június 27., 20:44-kori változata

A jobb- és baloldal fogalma 200 éve, az ipari forradalom idején alakult ki. Mára jórészt elavult, bár még sokan használják. Az információs társadalom fogja felváltani. Az államok kiképzik az állampolgáraikat az informatika használatára, hogy be tudjanak kapcsolódni a társadalom működésébe.[1]

Az identitáspolitika lényege egy érzelmi, gondolkozásbeli burok kialakítása, amiből az emberek nem tudnak kilépni. A burkon belüliek a jók, a többiek a gonoszok. A burokban élők fekete-fehérben látják a világot.

Az internet elterjedése óta az információért nem magunknak kell megküzdenünk, hanem készen kapjuk, az információtömeg miatt szűrve. A szűrés irányítja (manipulálja) a gondolkodást, és megakadályozza az információk terjedését a burkok között.

Nemcsak túl sok az információ, hanem bonyolult is: le kell egyszerűsíteni. A leegyszerűsítés sokszor nem magyarázat, hanem épp ellenkezőleg: a problémák megsokszorozása (ufók, háttérhatalom).

A burok létrehozásának egyik eszköze a képzelt múlt. Ennek kialakítására a fidesz intézeteket hozott létre,[2] mert a történelemmel foglalkozó tudományos intézetek (MTA, egyetemi tanszékek) nem voltak számára megfelelőek. A burok mondanivalója: „Régi dicsőségünk, hol késel az éji homályban?”,[3] „Romlásnak indult hajdan erős magyar,[4] de „A magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez”.[5] A dicső múltat bizonyítja az ázsiai eredetünk is.[6][7] A baszkok kivételével minden európai nép ázsiai eredetű. Vagyis a dicső múlt garancia a felemelkedésre.

Jegyzetek

  1. 📝 Ágh Attila: A Fidesz szét fog morzsolódni. Riporter: Szerető Szabolcs YouTube (2026. jún. 19.) (videó)
  2. Pl. Magyarságkutató Intézet, Magyar Nyelvstratégiai Intézet, XXI. Század Intézet, Századvég Alapítvány
  3. Vörösmarty Mihály: Zalán futása
  4. Berzsenyi Dániel: A magyarokhoz
  5. Petőfi Sándor: Nemzeti dal
  6. Nem pötty, és nem piros, de létezik. 168.hu (2012. nov. 19.) Matolcsy György szerint az újszülöttek fenekén levő piros pöttyök japán rokonságunkat bizonyítja.
  7. Orbán a dél-koreai rokonságot fejtegette a gyáravatón. hvg.hu (2017. máj. 29.)

Forrás