Szociális kérdések
Jobboldali vagyok: konzervatív liberális. Nem szeretek szociális kérdésekkel foglalkozni, ellenben örülök, hogy vannak akik szeretnek. Helyettem. Mert én is tudom, hogy kell.
Ha az Orbán-kormány így folytatja, lehet, hogy baloldali leszek. Pedig nem akarom.
Az alaptörvény szerint a nyugdíj és az egészségügy állami feladat, és nem biztosítás. Nem járulékot, hanem adót szednek ilyen néven, melyet a Kincstár kezel. Ez azt jelenti, hogy az állam másra költheti az egészségügyre ill. nyugdíjra beszedett adót.[1]
Demográfia
Orbán Viktor az Országházban, az Idősügyi Tanács alakuló ülésén kitért az európai demográfiai válságra is, amelyről szerinte az „európai politikai gondolkodást béklyóba szorító politikai korrektség” miatt nem lehet „kellő kendőzetlenséggel” beszélni.
Álláspontja szerint az a közösség, amely biológiailag nem képes fenntartani magát, nem méltó arra, hogy létezzen, márpedig Európának ez jelenleg nem megy, ám többségben vannak az erre a helyzetre adott rossz válaszok, mint például a bevándorlás politikája, amit a kormányfő rossz dolognak, kockázatosnak, nehézségeket hozónak tart.
Az „erkölcsileg helyes magatartás” ehelyett a családpolitika alkalmazása, valamint az, hogy ha kevés a munkaerő, akkor meg kell nézni, hogy az adott közösségeken belül hol vannak rejtett munkaerő-tartalékok, akik nem elég képzettek.[2]
A vastagon szedett rész náci gondolkodásmód.
Orbán 7 éve alatt nem nőtt a gyerekszülés hajlandóság az előtte levő 7 évhez képest. Sőt, némileg csökkent.[3]
2019. márciusában – a Soros-Juncker plakátokról a figyelmet elterelendő – előálltak egy új „családvédelmi programmal”, ami ugyanabból indul ki, amiből a fidesz mindig. Azt hiszik, hogy csak megfelelő helyre kell tenni megfelelő összeget. Tenyészhitellel akarják megoldani a demográfiai kérdést.[4] Közben nincs elég gyermekorvos, az iskolai oktatás mélyponton van, a lakásárak nőnek. A CEU gendertudománnyal foglalkozó tanszékének Bécsbe kellett költöznie, pedig ez a tudomány mondhatná meg a tennivalókat.
„ | Az állami egészségügy mai működésével nem lehet népesedési fordulatot elérni.[5] | ” |
– Matolcsy György |
Jegyzetek
- ↑ Így lett a TB-járulékból adó. Mihályi Péter és Juszt László beszélgetése www.facebook.com (2013. máj. 13.) (videó)
- ↑ A kormány ezentúl is megőrzi a nyugdíjak értékét. Miniszterelnöki Kabinetiroda (2014. okt. 1.)
- ↑ Eredménytelen az orbáni demográfia. hvg.hu (2019. jan. 31.) Nem nőtt a gyerekvállalási kedv az Orbán előtti időszakhoz képest.
- ↑ Ésik Sándor: Tenyészhitelekkel nem lehet megállítani a népességcsökkenést. azonnali.hu (2019. márc. 10.)
- ↑ Matolcsy György kritizálta a kormány népesedési politikáját. magyarnarancs.hu (2019. aug. 6.)
Források
- Barabás Júlia: Betámaszt az áruházaknak a lengyel kormány. www.napi.hu (2019. szept. 21.) A kidobásra ítélt, de még fogyasztható élelmiszereket jótékony célra kell felajánlani.
- K. Kiss Gergely: Világos üzenetet kaptak az egykori magán-nyugdíjpénztári tagok. www.napi.hu (2019. ápr. 17.) Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára szerint nem kaphatják vissza pénzüket a volt nyugdíjpénztártagok.
- Szász Péter: Iszonyúan megjárta sok nyugdíjas - 40 százalékot is bukhattak az ellátásukból. www.napi.hu (2019. márc. 28.) Megint egy hülye cím. Ahhoz képest jártak rosszul, mintha most mennének nyugdíjba.
- Ezt a fajta szégyenkezést rég láttam már a kormánypártiakon – pedig csak verset mondott nekik Korózs Lajos a parlamentben. balramagyar.hu (2019. márc. 25.) Hanyas vagy?.
- Rita Pálfi: Világhírű mém szereplői a magyar kormány plakátján. hu.euronews.com (2019. márc. 13.)
- Szily László: Nem tervezi az MNB 40 százalékkal csökkenteni a gyermektelenek nyugdíját, a hamis hír forrása az ÉS félrevezetően megfogalmazott elemzése volt. 444.hu (2019. márc. 11.)
- Gulyás Erika: Lázár vallott - Vége a nyugdíjkamunak. nepszava.hu (2015. okt. 26.) Nem lesz egyéni nyugdíjszámla az elkobzott kötelező pénztári helyett.