„Oktatás” változatai közötti eltérés

Innen: Politika
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
8. sor: 8. sor:
   
 
A 2019-es esztendő már most<ref>2019. március 7.</ref> a kormányzati pontok, tanulmányok, stratégiák évének látszik. Sokatmondó, hogy a reformtervek egyike sem az Emmiből érkezett.
 
A 2019-es esztendő már most<ref>2019. március 7.</ref> a kormányzati pontok, tanulmányok, stratégiák évének látszik. Sokatmondó, hogy a reformtervek egyike sem az Emmiből érkezett.
  +
  +
A Corvinus (volt: Közgazdasági) Egyetemet magánézbe adták.<ref>{{CitWeb|url=https://24.hu/belfold/2019/08/03/magyar-egyetemen-olyan-bator-beszedet-reg-mondtak-mint-ez-az-amerikai-lany/|tit=Magyar egyetemen olyan bátor beszédet rég mondtak, mint ez az amerikai lány|aut=Kovács Márta|date=2019-08-03}}</ref>
  +
  +
== Jegyzetek ==
  +
<references/>
   
 
== Forrás ==
 
== Forrás ==

A lap 2019. augusztus 4., 01:07-kori változata

Az „elmúltkilencév” legpusztítóbb területe épp az ország jövőjét, versenyképességét ásta alá: az oktatást. Gyerekek milliói szenvedték meg azt a dühöt, amire alapozva a Hoffmann Rózsa által fémjelzett – valójában Orbán Viktor és Parragh László által szított – oktatáspolitika felborította a gyerekek érdekeit szem előtt tartó, a valódi minőségi oktatást célzó, a nemzetközi trendekhez is alkalmazni próbáló, addig valamilyen szinten meglévő oktatási konszenzust.

Az Orbán-kormány gyorsan átalakította az egész rendszert. Csökkentette a területre szánt forrásokat. Új köznevelési, felsőoktatási, szakképzési törvényeket hozott. Utóbbit leválasztotta a közoktatásról és a gazdasági tárcához kötötte.

Államosították az iskolákat, kivéve persze az egyházi iskolákat, akik viszont jóval több pénzt, és jóval több szabadságot kaptak.

Sorra mutatják a hazai és nemzetközi vizsgálatok, hogy a magyar iskola teljesítménye egyre romlik, a magyar iskola esélykiegyenlítő szerepe a legrosszabb az unióban.

A 2019-es esztendő már most[1] a kormányzati pontok, tanulmányok, stratégiák évének látszik. Sokatmondó, hogy a reformtervek egyike sem az Emmiből érkezett.

A Corvinus (volt: Közgazdasági) Egyetemet magánézbe adták.[2]

Jegyzetek

  1. 2019. március 7.
  2. Kovács Márta: Magyar egyetemen olyan bátor beszédet rég mondtak, mint ez az amerikai lány. 24.hu (2019. aug. 3.)

Forrás

Kapcsolódó szócikkek