Soros-terv

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2019. január 27., 19:48-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Története)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

A Soros-terv Arthur J. Finkelstein és George Eli Birnbaumen gyűlöletre épülő propagandatalálmánya. A Századvég Alapítványon keresztül a fidesznek dolgozták ki.[1]

Finkelstein fejlesztette mesterfokra a negatív kampányt, ő tette szitokszóvá a liberális szót. Alapelve, hogy minden sikeres kampánynak kell legyen egy ellensége. Soros György először az Orbán által a megszorításokat követelő nemzetközi nagytőke elleni kampány megszemélyesítője lett, majd ő lett az oka a migrációnak is. Univerzális, bárki és bármi ellen bevethető ellenséggé vált.

A Soros-terv néven elhíresült kampányt később számos országban vették át szélsőjobboldali pártok különböző célokra.

Története

Finkelstein és Birnbaum korábban Richard Nixonnak, majd Benjámín Netanjáhúnak dolgozott: utóbbi „közvetítette ki” őket Orbánnak. Az első közös siker a 2008-as népszavazás volt. Miután ezzel lesöpörték a baloldalt, a következő ellenség a megszorításokat követelő nagytőke lett: a Világbank, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió. Ehhez kellett valaki, aki a nagytőkét megszemélyesíti, mert Finkelstein törvénye szerint támadni mindig személyt kell, nem szervezetet. Ez a személy lett Soros György.

A Soros elleni kampány 2013. augusztus 14-én kezdődött el. A kormányközeli „Heti Válasz” cikke kezdett támadásba az állítólag Soros által vezérelt civil szervezetek ellen. Folytatódott az Ökotárs nevű környezetvédelmi szervezettel szemben, amely norvég mellett svájci fejlesztési pénzeket is kapott. Blokkolták a pénzeiket, számítógépeket foglaltak le, az ügyvezetőt őrizetbe vették – végül nem találtak semmit.

Napokkal azután, hogy a magyar kormánynak fel kell adnia az Ökotárs elleni harcot, Orbán Viktor azzal vádolta meg Soros Györgyöt, hogy menekültekkel akarja elárasztani Európát. Mindezt Soros György egy dolgozatára alapozta, amiben a szíriai háború miatt menekülők befogadásának szükségességéről és annak általa elképzelt módjáról írt.

Menekültek

A kormány szerint a Soros-terv Soros nyilatkozataiból és publikációból összeálló gonoszság. Soros viszont úgy nyilatkozott, hogy a kormány kiforgatja a szavait.[2] Másutt pedig úgy, hogy sohasem akart kötelező erővel migránsokat telepíteni sehová. A kormány a Soros-tervről kiírt nemzeti konzultációt írt. Az eldöntendő kérdésekbe foglalt állításokat Soros egyenként cáfolja a honlapján.[3]

A Sargentini-jelentés EU-parlamentbeli vitája után egy holland újságíró megkérdezte Szijjártó Pétert, hogy mutassa meg neki a Soros-tervet, mert ő sehol nem találta. A miniszter azt válaszolta, hogy keressen rá az interneten azokra a mindenki számára elérhető dokumentumokra, amelyekben Soros György arról beszél, hogy több százezer migránst kellene beengedni az EU-ba évente. „Olvassa el az interjúkat, amelyeket vele készítettek, amikor arról beszél, hogy hogyan áll a nemzetállamokhoz.” Ezen kívül nézze meg a stratégiai dokumentumait azoknak a civil szervezeteknek, amelyeket Soros György támogat. „Akkor azt hiszem meg fogja érteni, hogy mindez együtt tervnek minősül.”[S-terv 1]

A kormány fenti definíciója szerint akkor a kötelező betelepítés tagadása is része a Soros-tervnek. Ha nem, akkor viszont a Soros-tervet a magyar kormány írta (ollózta össze). Állítólag a Bibliában is benne van, hogy nincs Isten: összeollózni bármit lehet. A Petőfi-terv meg az lenne, hogy „Akasszátok fel a királyokat”?

Szijjártó Péter szerint a Soros-terv az alábbi. A magyar fordítás tőle való.[S-terv 2]

  1. 1 millió bevándorló Európába telepítése évente[S-terv 3]
  2. Állandó, kötelező és felső létszámkorlát nélküli eljárás a bevándorlók szétosztására[S-terv 4]
  3. A határzárak lebontása[S-terv 3]
  4. Az NGO-k legyenek a bevándorlás szponzorai
  5. Pénzügyi támogatás a bevándorlóknak…
  6. a meglevő uniós források csökkentésével.[S-terv 5] (A kohéziós és a mezőgazdasági alapról van szó.)
  • ad 1. „First, the EU has to accept at least a million asylum-seekers annually for the foreseeable future.” Az accept szó nem betelepítést, hanem befogadást jelent. A betelepítés azt jelentené, hogy valaki (szervezetten) idehozza a menekülőket, a befogadás pedig azt, hogy aki már idejött, azt ellátjuk. Épp e szervezéssel vádolja a kormány Sorost, holott ez az ő félrefordításuk.
  • ad 2. A Szijjártó által idézett mondat magyarul: „Ha Európa nem segít a menekülteken, saját magával kerül szembe.” Ennek köze sincs a fenti Szijjártó-féle fordításhoz.
  • ad 3. A Szijjártó által idézett mondat magyarul, értelem szerinti fordításban: Az Orbán-tervvel ellentétben a Soros-terv célja nem a határok, hanem a menekültek védelme. Ennek sincs köze a fenti Szijjártó-féle fordításhoz. Ez egy erkölcsi cél, és az erkölcsi megfontolás az Orbán-tervből teljesen hiányzik.
  • ad 4. „Finally, to absorb and integrate more than a million asylum seekers and migrants a year, the EU needs to mobilize the private sector – NGOs, church groups, and businesses – to act as sponsors.” Magyarul: Évi egy milliónál több menedékkérő és menekült befogadásához az EU-nak mozgósítania kell a magánszektort – nem kormányzati szerveket, egyházi csoportokat és az üzleti szférát – a költségek viselése érdekében.
  • ad 5. „The EU should provide €15,000 ($16,800) per asylum-seeker for each of the first two years to help cover housing, health care, and education costs – and to make accepting refugees more appealing to member states.” Az EU fejenként €15,000-t kell fordítson a menedékkérők elhelyezésére, egészségügyi ellátására és oktatására – és arra, hogy a tagállamok számára vonzóbbá tegyék a menekültek befogadását. Vagyis: a pénzt – a kormánypropagandával ellentében – nem a bevándorlóknak kell adni, hanem az ellátásukra kell fordítani.

CEU

Ezután Orbán lemásolja Putyin azt a lépését, amiben megvonta az egyik, Soros által is finanszírozott szentpétervári egyetem engedélyét. 2017 februárjában megkezdődnek a támadások Soros egyeteme, a CEU ellen. A CEU végül 2018 decemberében el kell hagyja Magyarországot, és Bécsbe költözik.

Soros György

Finkelstein javaslata elsőre furcsa volt. Egy választási kampány valaki ellen, aki nem is politikus, nem is él Magyarországon,és akit az egész ország mecénásként és segítőként ismer.

Soros a rendszerváltás előtt az ellenzéket támogatta a kommunistákkal szemben, majd gyerekeknek iskolai étkezéseket adományozott, és felépítette Budapest közepén Kelet-Európa legjobb egyetemét. Soros-pénzből vásárolt fénymásológépeken másolták például az ellenzéki Századvég folyóiratot még a 80-as évek végén,

Még maga Orbán is kapott Sorostól anyagi támogatást: neki köszönheti, hogy filozófiát hallgathatott az Oxfordon. Csak egyszer találkoztak személyesen, amikor Soros 2010-ben a vörösiszap ömlés után Magyarországra jött, hogy egymillió dollár segítséget ajánljon fel.

A Soros elleni kampány

A Soros-ellenes kampány 2017 júliusában éri el csúcspontját, amikor az országot ellepik az arcképét mutató plakátok azzal a mondattal, hogy: „Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén”.

Orbán azt állítja, Soros egy maffia-hálózatot tart fent. 2017 őszén egy újabb nemzeti konzultációt indít a kormány: támogatják-e a Soros-tervet, hogy évente egymillió embert telepítsenek át Európába Afrikából és a Közel-Keletről.

A Nyílt Társadalom alapítvány mintegy 3,6 millió dollárt osztott szét 2016-ban Magyarországon. A Soros-ellenes kampány ennek több mint tízszeresébe, 40 millió euróba került 2017-ben. Soros György a gonosz megtestesítője lett.

2018-ban a CEU Bécsbe, a Nyílt Társadalom alapítvány pedig Berlinbe helyezte át a székhelyét.

Jegyzetek

  1. A kormány nevében Gulyás Gergely úgy tagadja az együttműködést, hogy nem tagadja. Ő ui. csak a kormányról beszél, a Századvégről nem.
  2. D. Kovács Ildikó: Soros: Tragédia a magyar kormány tevékenysége. 24.hu (2017. nov. 21.) „A nemzeti konzultáció a szándékos kiforgatása az én nyilvánosan megjelent véleményemnek.”
  3. George Soros: Az október 9-i magyarországi nemzeti konzultációs kérdőív cáfolata. www.georgesoros.com (2017. nov. 20.)

Források

További információk


Forráshivatkozás-hiba: <ref> címkék léteznek a(z) „S-terv” csoporthoz, de nincs hozzá <references group="S-terv"/>